Освіта

Відділ духовної освіти Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви було створене з благословення Преосвященного Серафима, єпископа Білоцерківського і Богуславського, у 1998 році, який до 2016 року називався – Управління духовної освіти і катехізації.

Мета діяльності Відділу

Головною метою діяльності Відділу духовної освіти є розвиток православної освіти та духовно-моральне просвітництво суспільства.

Напрямки діяльності Відділу

У своїй діяльності Відділ духовної освіти виділяє три основні напрямки:

– розширення співробітництва Церкви та держави у галузі освіти;

– просвітницька робота і катехізація широких верств населення;

– інформаційне забезпечення діяльності Відділу.

Структура Відділу

До складу Відділу духовної освіти входять такі відділи:

– шкільний відділ;

– відділ інформації;

– відділ катехізації.

З 1998 по 2000 рік обов’язки начальника Відділу виконував протоієрей Андрій Пустовгар. З 2000 року роботу Управління духовної освіти очолює протоієрей Ігор Ковровський.

Поточна робота Відділу 

За час свого існування Відділу духовної освіти вело активну роботу за основними напрямками своєї діяльності. Організація і координування діяльності недільних шкіл для дітей і дорослих було першим кроком у цьому напрямку. Підбір кадрів і визначення кола навчальної діяльності відігравали при цьому суттєву роль. Зокрема, недільна школа при Преображенському кафедральному соборі м. Біла Церква пропонує учням заняття по Закону Божому, церковнослов’янській мові, малюванню з елементами іконопису, бісерної мозаїки, церковному співу, англійській мові.

Створена і діє вечірня школа для дорослих.

Великої уваги надає Відділ духовної освіти розширенню співробітництва зі школою та іншими навчальними закладами. Авторським колективом під керівництвом Преосвященного Серафима у 1999 році розроблені Програми для загальноосвітньої школи “Біблійна історія та християнська етика”. Введення даного курсу у ряді шкіл Київської області розпочалося у тому ж році. В даний час готуються матеріали для навчально-методичного комплексу курсу.

У рамках підготовки до введення у школах курсу “Біблійна історія та християнська етика” Управління з 1999 року проводить спеціальну підготовку вчителів шкіл області на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.

З 2001 по 2003 рік у Богуславському педагогічному коледжі ім. І.С. Нечуя-Левицького проходило навчання групи слухачів за спеціальністю “Регент церковного хору, викладач біблійної історії та християнської етики”.

Співробітники Відділу духовної освіти беруть участь у різних заходах місіонерського, катехізаційного та освітнього спрямування, які проводяться у масштабах усієї Церкви або окремих регіонів. На таких представницьких зібраннях співробітники Відділу обмінюються досвідом з колегами, діляться з ними своїм надбанням у просвітницькій діяльності на благо Православної церкви.

У січні 2004 року було прийняте спільне рішення керівництва єпархії та Управління освіти і науки Київської облдержадміністрації про розширення мережі викладання курсу “Біблійна історія та християнська етика” у школах південного регіону Київщини і перспективи впровадження курсу у школах інших районів області.

У цьому ж році укладається угода з керівництвом Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів у особі його ректора Клокар Н.І. про навчання групи священнослужителів у педагогічному училищі м. Біла Церква.

Відділ уклав угоди про співпрацю з відділами освіти тих районів, які територіально входять до складу Білоцерківської єпархії УПЦ.

У 2005 році було укладено нову програму для загальноосвітніх шкіл „Біблійна історія та християнська етика”. Розпочата робота по навчально-методичному забезпеченню навчально-виховного-процесу з християнської етики в школах області.

Ще одним напрямком роботи Відділу є духовне керівництво Обласним опорним закладом освіти „Формування духовно-моральних цінностей засобами курсу „Біблійна історія та християнська етика”, який з 2007 року діє на базі Кагарлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. В.П. Дашенка. Слухачами опорного закладу є православні педагоги 20 регіонів Київської області.

Перспективи діяльності Відділу 

Найближчим часом Відділ духовної освіти планує:

– продовження співпраці з районними відділами освіти;

– укладання та видання навчальних і методичних матеріалів до факультативного курсу „Біблійна історія та християнська етика”;

– удосконалення мережі шкіл з викладанням курсу „Біблійна історія та християнська етика”;

– організацію та забезпечення діяльності регіональних центрів з питань методики викладання курсу “Біблійна історія та християнська етика”.

Комментирование запрещено

  • Недавні записи

  • Календар записів

    Березень 2024
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    « Лют    
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
  • Архів записів