Вийшов з друку новий номер журналу «Небесне і земне» №1 (4), додаток журналу «Воскресеніє»

У цьому номері читайте:

  • У рубриці ОСОБИСТІСТЬ. ВІДВЕРТО ПРО СЕБЕ БЕЗ ПРИКРАС інтерв’ю з духівником єпархії, найстаршим священиком Білоцерківської єпархії протоієреєм Миколаєм Сичевським

–   Для мене життя – можливість творити добро у славу Божу, допомагати в горі, порадіти в щасті, відвернути від спокуси й наставити на добрий путь. Хоч, звісно, було нелегко. Я не шукав легких шляхів, не гнався за зиском і багатством, але радів усьому тому, що давав Господь. Так що сприймаю життя як подарунок, як мій особистий рай на землі…

 Читати повністю інтерв’ю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

 

  • Про символіку і зміст кольорів богослужбового одягу духовенства

Наскільки б ми не були зайняті, однак знаходимо час, щоб залишити своє робоче місце, відірватися від комп’ютера чи промислового станка, від керма чи щоденного письма і відпочити десь біля річки чи в парку, милуючись красою природи, гармонією кольорів і відтінків, різноманітністю форм. На мою думку, причиною цього є те, що щоденні турботи і постійна зайнятість віддаляє нас від Того, Хто є Джерелом щастя і справжньої радості – нашого Господа Бога. І, відпочиваючи на природі, милуючись красотами Богом створеної природи, ми частково відновлюємо свій зв’язок зі Всевишнім, Який через це Природне Одкровення являє нам Свою любов і турботу. …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)


  • У рубриці НОТАТКИ МІСІОНЕРА. ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ священик розповідає про своє пастирське служіння, у статті: «Літургія у наметі»

На храмове свято Казанської ікони Божої Матері на хуторі Петрівський Горохівської парафії Кагарлицького благочиння була відслужена особлива літургія. На хуторі проживає більше тридцяти чоловік, окрім дачників. Немає навіть магазину, щоб купити хліба.

Це вже третя служба в наметі на цьому хуторі. Першого разу прийшло шість чоловік. Другого – дев’ять. А втретє – вже чотирнадцять. Приблизно сорок відсотків жителів! З особистого досвіду пересвідчуємося, що таке богослужіння дає поштовх для духовного зростання і приносить велику радість усім учасникам служби, а особливо тим, хто щиро вболіває за Церкву, яка несе Слово Боже туди, де воно ще не проповідується. … 

 

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)


  • У рубриці МОЛОДЬ І ПРАВОСЛАВ’Я ексклюзивне інтерв’ю з керівником клубу історичної реконструкції «Легенда» священиком Максимом Соколовим (м. Самара, Росія)

–          Отец Максим, не могли бы Вы рассказать для наших читателей, что собой представляет историческая реконструкция?

–          Историческая реконструкция – это увлечение, которое позволяет попробовать историю на вкус, на ощупь, узнать ее не по учебникам, а прожить ее кусочек в своей жизни. Наверное, каждому из нас с детства знакома ситуация, когда мы читаем книгу или смотрим какой-то хороший, добрый фильм. И нам, порой, хотелось бы оказаться вот там и тогда, где и когда это все происходило. Историческая реконструкция – это та машина времени и пространства, которая позволяет в той или иной мере оказаться, попробовать, прочувствовать, каково было нашим предкам.

Читати повністю інтерв’ю у журналі «Небесне і земне» №1(4)


  • У рубриці ПРАВОСЛАВНА АЗБУКА стаття «Церковна свічка: як і навіщо?»

… Звичай ставити свічки в храмах прийшов до нас із Греції. Свічки і лампади використовувалися в храмах ще в глибокій древності. Зробити світильник з чистого золота з сімома лампадами – одне із перших повелінь, яке було дане Господом Мойсею. У перші віки християнства під час богослужіння завжди запалювалися свічки. З одного боку, в цьому була необхідність: християни, які терпіли гоніння від язичників, для богослужіння збирались у підземеллях і катакомбах; …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

 

  • Рубрика ПРАВОСЛАВНА МАПА розповідає про «Островок Православия в Германии»

… в Клоппенбуге две трети населения – приехавшие с необъятных просторов бывшего Советского Союза. Кто-то уже живет так давно, что даже начал забывать русский язык; кто-то его никогда и не слышал в кругу семьи, а учил в школе одной из советских республик, потому что дома говорили на швабском диалекте или идише. Но даже те, которые никогда не признаются, что их время от времени посещает ностальгия и считают, что именно Германия – их дом, хотя бы раз бывали в православном храме. Поэтому торжественное открытие храма в честь преподобного Серафима, Саровского Чудотворца, стало новой точкой отсчета.

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)


  • Рубрика СВЯТИНІ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ розповідає про святого Георгія Побідоносця – Небесного покровителя Білої Церкви

Однією зі святинь Спасо-Преображенського кафедрального собору в місті Біла Церква є часточка мощів святого великомученика Георгія Побідоносця (III ст.). Цей безцінний дар кафедральному собору зробив єпископ Бердянський і Приморський (нині архієпископ Ізюмський і Куп’янський) Єлисей (Іванов). Один раз на рік, у день пам’яті святого, 6 травня, святі мощі виносяться на середину храму для вшанування вірними.

Святий Георгій Побідоносець є одним з найбільш шанованих християнських святих. Відомий він своєю мужністю не лише у військовій справі, а й у вірі й відданості Небесному Царю. Високий військовий чин, яким він був удостоєний за хоробрість, не затьмарили його серце і розум у вірності Христу, навіть, ціною власного життя. …

 Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)


  • Рубрика ЖИТТЯ ПАРАФІЙ розповідає про парафію преподобного Ілії Муромця при Білоцерківському військовому госпіталі

… При храме действует воскресная школа. По субботам, перед всенощным бдением, отец Димитрий проводит занятия по Закону Божьему для прихожан. Есть свой церковный хор, состоящий из прихожан храма и медперсонала госпиталя.

За короткий промежуток времени храм преподобного Илии Муромца стал обителью веры, любви к ближнему и душевного покоя. Побывав в церкви, ощутив особую Божью благодать, услышав полные добра напутствия батюшки, всем сердцем стремишься снова прийти в храм.

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)


  • У рубриці НАШ ЕКСПЕРТ розпочинаємо нову серію статей про «Історію і причини виникнення автокефальних течій в Україні», які розкриватиме доктор богослов’я, професор архімандрит Нестор (Соменок)

У каждого столетия есть свое лицо. Каждый век имеет свою психологию, свои положительные и отрицательные черты. Каждое столетие рождает своих гениев, рядом с которыми соседствуют злодеи. Положительные исторические персонажи, гении мирового масштаба обычно окружены ореолом славы и туманным шлейфом мифов, загадок и противоречий. Чем дальше уходит время от истоков событий, тем больше рождается мифических рассказов, которые скрывают от нас реальные события.

Постараемся в данном историческом очерке приблизиться к той истине, которая рождает Правду и Справедливость, так как речь пойдет о тех непростых перипетиях, в которые была вовлечена Православная Церковь в послереволюционный период. …

Читати повністю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

 

  • У рубриці ОСОБИСТИЙ ДОСВІД ВІРИ. ЛИСТИ ЧИТАЧІВ описують реальні історії з життя 

… Однажды, наработавшись, я возвращалась привычным для себя маршрутом. Но в этот раз я столкнулась со сворой из 15-16 одичавших собак. Они обступили меня полукольцом (сзади оказался забор из металлической сетки), разъяренно лаяли, скалили зубы. Грабли, которые были со мной, служили мне орудием защиты: я выставила их вперед и не подпускала собак ближе. Но вот одна рванулась вперед, остальные сделали то же. Так повторилось два-три раза. Полукольцо смыкалось. Стоило одной из них броситься на меня, другие последовали бы за ней, и все могло бы закончиться очень трагически для меня. А дома ждали мама и маленький сын. И у меня, как и у многих из нас в трудную минуту, вырвался сердечный крик: «Господи, помоги!». Вдруг, …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

У номері також читайте:

  • Кумедну історію із життя духовної семінарії.
  • Календар на Великий піст з позначенням їжі.
  • Православна пісна кухня: блюда від шеф-кухара ресторану «Ранчо» Сергія Яковенко.
  • Літературна сторінка та багато іншого.

ЖУРНАЛ ЗАПИТУЙТЕ У ХРАМАХ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ АБО БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ЄПАРХІАЛЬНОМУ УПРАВЛІННІ за тел. (0456)39-15-49

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Недавні записи

  • Календар записів

    Лютий 2014
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    « Січ   Бер »
     12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    2425262728  
  • Архів записів