15 серпня відбувся традиційний Хресний хід до місця Явлення у 1923 р. Пресвятої Богородиці на Іосафатовій долині (місцевості поблизу с. Голинченці, Шаргородського району, Вінницької області).
15 серпня відбувся традиційний Хресний хід до місця Явлення у 1923 р. Пресвятої Богородиці на Іосафатовій долині (місцевості поблизу с. Голинченці, Шаргородського району, Вінницької області).
Хресний хід, розпочався молебнем біля храму святого Димитрія Солунського у с. Голинченці, який звершили архієреї: архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон та єпископ Шепетівський і Славутський Володимир. Після молебню владики очолили хресний хід на Іосафатову долину, якому взяли участь священики Вінницької, Тульчинської, Білоцерківської та Шепетівської єпархій та більше десяти тисяч мирян з Вінниччини, Київщини, Житомирщини, Одещини, Кіровоградщини, з Молдови та Росії.
У хресному ході цього року взяв участь голова Вінницької облдержадміністрації М.В. Джига, котрий пройшов весь шлях по польовій дорозі разом із людьми. Губернатор молився під час літургії, а по її закінченню привітав людей з великим святом духовності.
Учасників хресного ходу привітали й архієреї. Владика Митрофан подякував за запрошення взяти участь у хресному ході архієпископу Симеону і закликав на усіх віруючих благодать Божу і молитви Пресвятої Діви Марії, яка є покровителькою цього святого місця.
Архієпископ Симеон нагадав присутнім історію свята та побажав, щоби Матір Божа, яка колись промовила на цьому місці слова: «Христа славте, хрести ставте!», благословила кожного, хто, виконуючи Її заповіт, приніс сюди хрест і залишив його на Іосафатовій долині. Владика побажав, щоби молитвами Богородиці кожному з нас було легше нести свій життєвий хрест служіння Богу і людям.
Єпископ Володимир також подякував за можливість знову відчути радість участі у такому велелюдному хресному ході (владика вже втретє бере у ньому участь) та висловив бажання у наступному році знову прийти на Іосафатову долину.
Після закінчення літургії, причастя і привітань владик, священики освятили хрести, принесені людьми і вони змогли встановити їх у приготованих місцях. Всього на Іосафатовій долині тепер налічується майже п’ять тисяч хрестів.