МОЛИТВА ЗА СВЯТУ ЦЕРКВУ, БАТЬКІВЩИНУ І ХРИСТОЛЮБИВЕ ПРАВОСЛАВНЕ ВОЇНСТВО В ЧАС ВІЙНИ

Господи Боже наш, великий и многомилостивый! Во умилении сердец наших смиренно молимся Тебе: сохрани под кровом Твоея благости от всякого зла Святую Церковь, Отечество наше Украину и нас, в скорби сущих, верных чад Ея.

Подаждь, Господи, Боже наш, скорое примирение людем Твоим. Благодатию Святаго Духа исполни любовию иссохшия сердца людския, да возрастет в них пламенеющая к Тебе и братьям и сестрам своим любовь, и сиею любовию да будут побеждены и прекратятся в людех ненависть, зависть, лукавство, враждования, злоба, распри, раздоры, кровопролитие и иныя беззакония.

Отступившим от Тебе и Тебе не ищущим явлен буди, во еже ни единому от них погибнути, но всем спастися и в разум истины приити.

Даруй властем страны нашея мудрость, всели в сердца их страх Твой и совесть добрую христианскую, да право правят и благая о Святей Церкви да помышляют.
Христолюбивое украинское воинство благослови и укрепи его в верном служении Отечеству и народу нашему. Даруй православным воином мужественное сердце, твердый разум, честность и готовность положити живот свой за други своя и Отечество. Спаси, заступи и сохрани их от искушений, всякия беды, нападения вражескаго, ран, смерти и прощения грехов даруй им в День Страшного Твоего Суда.

Приими, Господи Боже наш, молитвы и за воинов, павших в подвизех защищая наше Отечество Украину и единство народа ея.

Сохрани и всех нас, Господи, от нападения супостатов, искушений отца лжи сатаны и злых людей.

Даруй нам все потребное для богоугодного, спасительного жития, да в мире и благочестии поживем, совершая вся во славу Твою, на благо Святыя Церкве Твоея и на пользу Отечества нашего Украины. Мы же, всеблагому промышлению Твоему о нас, грешных, радующееся, на всяк день и час благословим и прославим Всесвятое имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь.