З 6 по 11 червня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, відбулося Перше військове паломництво святинями Грузії. До складу групи увійшли офіцери Збройних сил України, представники Міністерства внутрішніх справ, викладачі правоохоронних навчальних закладів, військові пенсіонери та члени їхніх родин. Очолив групу голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин.
Кульмінацією заходу стало співслужіння владики Августина Католікосу-Патріарху всієї Грузії Ілії II та молитва військовослужбовців і правоохоронців за Божественною літургією у Троїцькому соборі Тбілісі, 9 червня. Того ж дня відбулася зустріч і бесіда представників Синодального військового відділу УПЦ з Предстоятелем Грузинської Православної Церкви.
У рамках паломницької подорожі православні офіцери, зокрема, відвідали:
— Кафедральний собор Ніноцмінда (VI ст.), що в місті Сахареджо. Зараз тут діє жіноча обитель;
— Жіночий монастир в Бодбе (IX ст.). Паломники помолилися біля місця поховання святої рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії;
— Собор Ахалі Шуамта (XVI ст.) та монастир Дзвелі Шуамта (VII ст.), на стінах якого збереглися написи, виконані стародавнім грузинським алфавітом Асомтаврулі;
— Кафедральний собор Алаверди, що збудований на території монастиря, заснованого на початку VI ст.;
— Стародавню базіліку V століття у місті Некресі;
— Храм Сіоні, що стоїть у Тбілісі, на березі річки Кура. Його було освячено на честь Успіня Божої Матері. До завершення будівництва Троїцького собору (Цмінда Самеба) саме тут знаходилася кафедра грузинського Католикоса.
Під час перебування у місті Мцхета паломники відвідали храм Светіцховелі, а також монастирі Джварі і Сантавро.
Побували вони і на місці, де у VI столітті була заснована перша чернеча громада. Мова йде про Шио-Мгвімський монастир, розташований неподалік від Мцхети.
Прес-служба Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України