УВАГА! СВЯЩЕНИКАМ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Канцелярія Київської Митрополії Української Православної Церкви повідомляє, що за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, 10 листопада 2013 року, за Божественною літургією благословляється піднести молитви за дітей сиріт.

За благословенням керуючого Білоцерківською єпархією пропонується текст молитви, яка взята з сайту МИЛОСЕРДИЕ.RU – православному порталі про благодійність і соціальну діяльність.

На сугубой ектении:

Еще молимся о еже спасти, сохранити и помиловати, болящих и страждущих, старцев и младенцев, всеми оставленных, имже послужити нас грешных сподобил еси, молим ти ся услыши и помилуй

МОЛИТВА О ДЕТЯХ СИРОТАХ

Господи Боже наш! Спаси, сохрани и помилуй, болящих и страждущих, старцев и младенцев, всеми оставленных, имже послужити нас грешных сподобил еси. Просвети их светом благодати Твоея, да знают Тя, истиннаго Бога и Отца нашего Небеснаго и да славят Тя вкупе со Единородным Твоим Сыном и Пресвятым Духом. Настави их в любви и вере, утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия, некрещеныя святаго Крещения сподоби. Аще и что злая сотвориша по наущению бесовскому и людскому, не вмени им, но уврачуй души их. Даждь им поприще жизни сея достойно прейти, посли им ангелы Твоя хранители; посли им наставники добрыя. Огради их от всякаго зла и соблазнов века сего. Украси их целомудрием и благочестием и научи творити волю Твою. Помяни, Господи, и вся ближния их и родители их: усопшим даруй прощение грехов и упокоение, живых помилуй и на путь спасения направи. Даруй нам любити сия создания Твоя, якоже Ты Сам возлюбил еси их. Даруй нам терпение, разум и сердце милующее.

Господи! Ты еси Отец сирых, Защитник убогих и всякаго блага Податель. Мы же вси чада Твоя есмы. Помози нам, вси бо милости от Тебе и спасения чаем. Не отврати лица Твоего от нас и помилуй нас молитвами Пречистыя Владычицы Нашея Богородицы, святителя Иоанна Шанхайского, святаго благоверного царевича Димитрия, святых мучениц отроковиц Веры, Надежды, Любове и матери их Софии, преподобного Серафима Саровского,…(зде поминай святых, ихже хощеши) и всех святых. Аминь.