Вітання митрополита Августина з нагоди Дня захисника України

та іншими військовими формуваннями України
митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина
з нагоди Дня захисника України

Шановні військовослужбовці Збройних Сил, ветерани, курсанти військових училищ!

Від імені Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України радо вітаю вас з Днем захисника України!

У день, коли Свята Церква молитовно вшановує Покров Пресвятої Богородиці, який символізує покровительство і захист нашої Небесної Заступниці, ми з особливими почуттями підносимо до Неї молитви за захисників народу Божого на нашій українській землі.

Сьогодні Збройні Сили України,  що є якісно оновленими та оснащеними удосконаленою технікою, становлять ядро й головний інструмент в системі забезпечення обороноздатності країни, маючи за спиною надійні ряди волонтерів і громадських організацій, та користуються найбільшою довірою і любов’ю громадян нашої держави.

Вшановуючи всіх військовиків, хто протягом історії нашої держави обороняв її від ворогів – починаючи від часів Київської Русі, козаччини, Першої і Другої світових війн, ми бачимо, що їхні славні традиції жертовної любові до свого народу, до своєї рідної землі гідно продовжують нащадки героїв.

У день захисника України в усіх храмах УПЦ будуть звершуватись заупокійні богослужіння за загиблими воїнами, які полягли під час військових дій. Нещодавно ми відзначали пам’ять Собору всіх святих воїнів, встановлений Священним Синодом у неділю після Воздвиження Хреста Господнього, що є дійсно символічним, адже військове служіння – це служіння хресне аж до смерті. У сучасній історії нашої Батьківщини ми є свідками того, як співвітчизники віддають життя за ближнього свого, рятуючи свою душу для Вічності і поповнюючи ряди небесного воїнства Христового.

Висловлюю щирі вітання також викладачам і курсантам військових навчальних закладів. Багато наставників  майбутніх командирів дієво, в бою засвідчили свою вірність військовій Присязі, навіть отримали поранення, дехто віддав життя за благополуччя своєї держави. Тож, закликаю вас, товариші курсанти, брати приклад з наставників, учитися цінувати і берегти життя своїх підлеглих. Кожна людина є великою цінністю перед Богом, і, відповідно, слід відчувати відповідальність за людське життя, прикладаючи  всіх зусиль, щоб не мати на руках невинної крові.

Особливу подяку хочу висловити військовим капеланам, які несуть слово Боже воїнам на передовій, звершують Богослужіння в польових храмах, збирають і везуть допомогу бійцям, розділяють зі своїми військовими парафіянами усі тяготи солдатського життя і так само несуть втрати. Завдяки їхньому служінню воїни, вірні Української Православної Церкви, мають можливість приступити до Таїнств, у першу чергу, висповідатися і отримати Святе Причастя.

Спільними стараннями Церкви, громадськості, військовослужбовців – усіх громадян України, хто любить свою Батьківщину не лише на словах, а й на ділі, ми маємо перетворити день захисника України на день об’єднання навколо ідеї соборності і єдності, направити наші зусилля для досягнення миру і відновлення суспільного взаєморозуміння заради майбутнього України.

З любов’ю у Христі,

14.10.2016р.                                                                                                          + АВГУСТИН,
                                                                                                         митрополит Білоцерківський і Богуславський,

голова Синодального відділу УПЦ