Звернення митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина

Звернення митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина

до духовенства, чернецтва, всіх вірних Білоцерківської єпархії

Української Православної Церкви та до всіх жителів Білоцерківщини

Всечестні отці! Дорогі брати і сестри!

Сьогодні наш боголюбивий народ постав перед важким випробуванням – Україна зазнала збройного нападу з боку Російської Федерації. Можна розмірковувати і жалкувати про те, що не були до кінця застосовані всі можливі дипломатичні засоби для вирішення конфліктної ситуації, проте немає жодного виправдання тим, хто пішов у військовий наступ, усвідомлюючи, що при цьому будуть гинути невинні люди. Порушення заповіді Божої «Не вбивай» (Вих. 20,13) є страшним гріхом, за який настане справедлива кара. Адже Святе Письмо жорстко застерігає тих, хто вдається до насильства: «Земля не інакше очищається від пролитої крові, як кров’ю того, хто пролив її» (Числ. 35, 33).

У цей складний час випробувань для України закликаю всіх вас зберігати спокій, не піддаватися панічним настроям і утримувати від цього своїх близьких. Допомагайте, дорогі брати і сестри, один одному та будьте милосердними до немічних, хворих, до тих, хто не може впоратися зі своїми проблемами самостійно. Ми всі – одна велика родина, і ми живемо, трудимося і молимося на своїй землі, тому тримаймося разом, робімо, кожен на своєму місці, все, що є необхідним для захисту Батьківщини і досягнення миру. Пам’ятаймо, що з нами Бог і нічого не відбувається без Його святої волі. Тому покладаймо на Нього всі свої благі сподівання і віддаймо наші життя в Його руки.

Закликаю всіх вас до посиленої молитви за збереження життя і здоров’я наших співвітчизників, а особливо, наших військових і правоохоронців, які стоять на захисті держави. Нині Збройні Сили України дають належну відсіч нападникам. Кожен наш воїн має бути готовим покласти своє життя за ближніх, за нас з вами, звершуючи подвиг любові. Їм дуже потрібна наша підтримка, молитва і віра. Молімося, щоб Господь напоумив нападників, бо Він заповів нам молитися і за ворогів, які «не відають, що чинять» (Лк. 23-34). Ми повинні єднатися у спільній молитві заради миру в нашій Батьківщині.

Не лише ми, а всі люди доброї волі, мають вимагати від керівництва Російської Федерації негайно припинити збройну агресію. А влада України та усі, від кого залежить подальший розвиток подій, повинні застосувати дієві заходи для організації переговорів щодо припинення війни і пошуку методів якнайшвидшого її завершення.

Вірю, що ми гідно витримаємо цей важкий іспит і Господь благословить наш боголюбивий народ миром.

 

24 лютого 2022 р.,                      Смиренний АВГУСТИН, з ласки Божої
м. Біла Церква                             митрополит Білоцерківський і Богуславський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Недавні записи

 • Календар записів

  Лютий 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Січ   Бер »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28  
 • Архів записів