9 листопада 2011р. архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан відвідав село Горохуватка Кагарлицького району, де взяв участь у святкуванні з нагоди відкриття дитячого будинку сімейного типу.
Святкові урочистості розпочалися з молебна у храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Владиці Митрофану співслужили благочинний Кагарлицького округу протоієрей Василь Синюк, настоятель храму протоієрей Сергій Міщенко та священики Білоцерківської єпархії. Крім односельців та гостей свята у храмі були і юні винуватці цієї святкової події. Слід зазначити, що перший у районі дитячий будинок сімейного типу взялася створити родина сільського священика отця Сергія, разом з матушкою Оленою та трьома старшими дітьми: вони наважилися взяти до родини ще п’ятеро дітей.
Після молебну архієпископ Митрофан звернувся до присутніх з короткою проповіддю. Зокрема, він відзначив, що наше суспільство дуже потребує в людях, які б могли брати на себе відповідальність, і вчинок о. Сергія гідний наслідування.
– Ми молилися аби Господь і Пресвята Богородиця допомагали Вам у розпочатій справі. Закликаю на вашу родину Благословення Господнє,- сказав владика.
По завершенню відправи, діти піднесли архієрею коровай і запросили його та всіх присутніх на гостину до своєї нової домівки.
На порозі дому діти та учасники самодіяльного колективу «Мальви» подарували присутнім невеликий концерт.
Зі словами вдячності до гостей, від усієї родини, звернулися отець Сергій та матушка Олена. Вони щиро дякували поважним гостям: владиці Митрофану, голові Кагарлицької районної ради Бевзу В.М., голові сільської ради Бабичу Г.І., директору Київської обласної соціальної служби Рудько Н.П., іншим посадовцям та спонсорам.
Як і годиться, гості завітали на свято з подарунками. Цього дня родина отримала комп’ютер, новеньку газову плиту, сертифікат на меблі, посуд і звичайно ж дитячі іграшки.
Владика Митрофан освятив будинок сім’ї Міщенків і побажав, щоб під дахом цієї оселі завжди панувала любов, довіра і родинний затишок.
Галина Бойко








