Його Блаженству співслужили: митрополит Черкаський і Канівський Софроній, архієпископи: Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Бориспільський Антоній, єпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, а також насельники обителі у священному сані.
Під час відправи з нагоди свята та за понесені труди на ниві Церковній, Священноархімандрит обителі удостоїв ряд її насельників богослужбових нагород. Також за богослужінням були звершені хіротонії: у священника висвячений насельник Лаври ієродиякон Филип (Бондар), а у сан ієродиякона – інок Сергій (Василашку).
Перед початком Божественної літургії Блаженніший Владика звершив традиційний щорічний постриг у читці вихованців випускного курсу Київської духовної семінарії.
Обов'язки читця полягають у тому, щоб читати у храмі Святе Письмо. Звершуючи чин, на ставленикові постригають волосся, покладають на нього малу фелонь, після чого йому дається читання уривку з книги Апостола. Хрестоподібне вистриження волосся знаменує початок цілковитого пожертвування себе служінню Богові. Мала фелонь, яку одягають на читця, є символом початку священства і означає посвяту ставленика в служіння Богові і обов'язковість прийняти в майбутньому священний сан. Після молитви архієрея читець читає частину Апостола на знак того, що першорядним його обов'язком є читання Святого Письма.
Насамкінець, духовенство відправило молебень, за яким просили святих угодників заступництва перед Господом за братію монастиря та його прихожан.